nejnovější články:

Top 10 zahraničních songů roku 2018

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Je za námi další rok! To znamená jediné, přichází čas různých přehledů a žebříčků. Chápu, že je spousta lidí nenávidí, protože se s nimi vždycky roztrhne pytel. Já je mám ale rád. Proč? Protože mě inspirují k poslechu věcí, které jsem přehlédl. Protože si rád porovnám svůj vkus s ostatními. Protože když milujete hudbu, každý skvělý song je jako zrnko zlata v písku.

Než se podíváme na samotný žebříček, chtěl bych zmínit pár kousků, které u mě skončily těsně pod čarou. Sám jsem nejvíc poslouchal Back To You od Seleny Gomez. Nepovažuju ji sice za až tak výjimečnou, ale je rozhodně chytlavá a vůbec není špatná. Za zmínku také stojí spolupráce Silk City, Dua Lipy, Dipla a Marka Ronsona Electricity, která po dlouhý letech navazuje na houseovou hudbu devadesátých let a po dropu nasazuje vokální motiv. Vaší pozornosti by určitě neměla ani hravá 1999 od Charli XCX a Troye Sivana, country-popová Daning Kylie Minoque. V neposlední řadě si prostě musíte poslechnout comebackový singl Robyn Missing You. A teď už hurá na desáté místo:

10. Shawn Mendes – Lost In Japan

Pohodový klip a dobře zapamatovatelná melodie. To je letošní hit mladého lamače dívčích srdcí Shawna Mendese. Funky basová linka, hravý vokál a text, který v sobě má trochu osamělosti a trochu touhy vás prostě musí chytnout.

čtěte dál

 

9. Cardi B feat. Bad Bunny & J Balvin – I like It

 Trubka vykopne tenhle song stejně vysoko, jako kariéru Cardi B. Jestli rok 2018 někomu patřil, tak právě Cardi B. A tenhle suverénní song jasně ukazuje, proč tomu tak je.

8. Calvin Harris & Dua Lipa – One Kiss

Esencí léta a devadesátkového popu se tento rok stala Dua Lipa, která Calvinu Harrisovi letos věnovala pár minut slávy. Bez jejího medového vokálu by se asi jednalo jen o další lehce nadprůměrnou tanečné skladbu. Právě ten je ale diamantem tohoto songu.

7. Mark Ronson ft. Miley Cyrus – Nothing Breaks Like a Heart 

Příjemné překvapení nám na konci roku přichystala dvojice Cyrus – Ronson. Smutná taneční pecka, která v sobě skrývá různé významové linky předznamenává alba obou umělců. Ta by měla vyjít v první polovině příštího roku. Pokud vás baví „smutné bangery“, máte se na co těšit.

6. Ariana Grande – No Tears Left to Cry

Ari i po útoku v Manchesteru, zpackaných zásnubách a tragické sebevraždě expřítele ukazuje, že hudba léčí. Má taky proč. Dokonale čistý vokál, který ve skladbě vyniká, ukazuje, že s hlasem této popové divy se může měřit opravdu jen málokdo.

5. Troye Sivan – My My My!

Po výborném debutu Blue Neighbourhood se Troye Sivan stává plnohodnotnou ikonou všech gayů. Dělá to otevřeně a s noblesou. Asi i proto si může na My My My v pokoji křepčit úplně každý. Troye se tak staví mezi ikony generace mileniálů např. po bok Lorde.

4. Florence + the Machine – Hunger

Florence prostřednictvím Hunger vypráví svůj příběh o hladu po živote, lásce, drogách a pozornosti. Uhrančivý text a snové aranžmá Spojuje to nejlepší z indie a mainstreamové scény. Hunger se tak stává hymnou korporátních manažerů, kteří se cítí jako hipsteři.

3. Lady Gaga Lady Gaga, Bradley Cooper – Shallow (A Star Is Born)

Před pár dny získala skladba Shallow Zlatý glób a s největší pravděpodobností si odskočí i pro Oscara. Jen zřídka se stává, že filmová skladba znovu nakopne něčí kariéru. Shallow je ovšem největším komerčním úspěchem Lady Gaga za posledních pár let. Velkolepá balada, která vás zavede daleko od mělčiny je určitě skvostem letošního popu. Hlavně vás donutí přemýšlet, a i když to někdy nechceme, musíme být za takové skladby vděční.

2. SOPHIE — It's Okay To Cry

Trangender DJka letos přichází s debutovým albem. Tato skladba ukazuje jeho posluchačsky přívětivou stránku. Přesto je ale úžasně vystavěná, zasněná a upřímná. Cyklická synth smyčka dává vyniknout citlivému projevu Sophie. Pokud bychom měli mluvit o transgender ikoně, je jí právě Sophie. Až budete mít těžkou chvilku, pusťte si ji. Zamilujete se!

 

1. Amanda Palmer – Drowning In The Sound

 

První vlaštovka ze sólového alba THERE WILL BE NO INTERMISSION je hlubokou výpovědí starostí fanouškovské základny Patreonu Amandy Palmer. Skladba vznikala tak, že se Amada zeptala svých fanoušků, co je trápí. Vznikla hluboká kompilace, které studiová úprava přidala hloubku a naléhavost. Podivné zvuky, které vydávají věci položené na strunách křídla jsou pečlivě naaranžovány tak, aby se ozývaly ve správný čas. Pojďte se tedy nakonec s námi topit ve zvuku roku 2018.

 PUSŤTE SI ZDE

(zatím je na YouTube pouze starší demo)

Pusťte si všech 10 skladeb i v našem playlistu na Spotify:

Poslouchejte a 

Buďte Happy ;)

Comments  

0 #1 WilliamKer 2019-08-16 05:00
Regard is winsometen der someone is concerned you. _://blocve rpede.tk/a lsl

Nemáš práva pro komentování článků.