nejnovější články:

Testování techniky

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Jak název článku napovídá a vy, co sledujete můj Youtube kanál, už dobře víte, že jsem se dal na recenzování fototechniky. Pro mého zaměstnavatele jsem už udělal 3 recenze z toho na jeden objektiv jsem udělal i youtube video. Z prozíravosti, aby video přispělo nejvíce lidem, udělal jsem ho v angličtině a má české titulky. :-)

 

Pokud si chcete přečíst článek, který jsem napsal, zde je odkaz: https://www.megapixel.cz/meike-mk-8mm-f-3-5-pro-canon-ef-s/recenze#product-sec-sample

Jsou tam i obrázky, ze kterých se můžete proklikat až na plné rozlišení pro bližší zkoumání kvalit. Ve videu na konci můžete vidět mého kamaráda Martina. A v těchto záběrech je všimnutelná duhová skvrna na pravé straně obrazu. To je od malého smítka na objektivu. To je hlavní důvod a poučení pro krafání ohledně čištění objektivu.

To je důležité i na jiných objektivech. I na mobilu, když je čočka mastná, nebo má na sobě pouze jeden otisk, promítne se to i do výsledného obrazu. Buď není úplně ostrý, nebo v protisvětle je obraz zastřený, protože se prosvítí ta zdánlivě průhledná vrstva a to je pak vidět.

Když se koukám jestli je sklenička čistá, koukám se proti světlu.

Teď dělám na recenzi stabilizátorů od firmy Feiyutech SPG pro telefony, G5 pro akční kamery a MG V2 pro zrcadlovky a kamery. Na stránkách Megapixelu budou 3 recenze, každá u svého produktu. Sem a na youtube udělám celistvý článek a video bude spíš o tom, na co si dát pozor při jejich používání. Myslím si, že to pomůže lidem nejvíc.

Na youtube najdete ještě recenzí testovací záběry a krátký klip s kamarádem Petrem, kde jsem běhal s gimbalem se zrcadlovkou po Divoké Šárce.

Přeji pěkný víkend a pěkné fotky.

Add comment

Security code
Refresh