nejnovější články:

Lady Gaga a její Perfektní iluze

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

„Má vůbec smysl vydávat další popové album? Možná ne, možná je ta holka z toho všeho vyčerpaná. Dost jí slušel cover od Let Zeppelin, takže příště bude rock? No, nezlobil bych se! Další věcí je, že kostýmy a převleky už prostě tolik netáhnou. Já bych byl plně uspokojen, kdyby Gaga přišla v civilu (asi v takovém, jakém hopsala kolem Lady Starligt), sedla k pianu a s pár kytaristy, či podobným obsazením odzpívala své songy akusticky, vynikne její hlas, který se krásně poslouchá a je zajímavý.“

Tohle jsem před pár lety napsal o Lady Gaga v souvislosti s albem Artpop, zpackaným marketingem a pražským koncertem. Kolotoč ale začíná nanovo a tak si pojďme něco říct o tom, co se teď kolem Lady Gaga děje.

PERFECT ILLUSION

Zhruba před dvěma týdny vydala Gaga nový singl Perfect Illusion. Ten předznamenává nové album Joanne, které vyjde v druhé polovině října. Co si budeme povídat, song je zapamatovatelný, ale neuchvátí vás na první poslech. Gaga vsadila na syrový sound, na který v dnešní době nejsou lidé zvyklí. Možná i proto je potřeba skladbu poslouchat opakovaně. Přestože zaznamenávání vokálů bez větších zásahů a úprav ve studiu není dnes běžné, známe ještě jednu zpěvačku, která pracuje podobně a tou je Sia. Zásadní rozdíl je ale v tom, že Siin syrový vokál ve většině případů doprovází hutný zvuk se silnou produkcí. Doprovod PI je sice hravý, ale pokud si ho nepustíte samotný (bez vokálů), tak na to nikdy nepřijdete. Drobné zvuky jsou schované právě pod silným hlasem Lady Gaga. Ve výsledku se nejedná o nějakou zrůdnost, ale myslím, že by songu zároveň neuškodil nějaký ten zvuk navíc. Stejně tak se na první poslech zdá, že píseň nemá skoro žádný text kromě mantry „It wasn´t love, it was a perfect illusion.“ Ve skutečnosti ho obsahuje mnohem více i v druhé části, ale je tam tak schovaný, že se po něm musíte zezačátku trochu pídit. Každopádně doporučuji si singl poslechnout, závan rocku a osmdesátých let je v něm pořádně cítit. Lady Gaga tak vlastně dostála mým slovům a přinesla nám něco, co je mnohem čistší než vše, co jsme doposud slyšeli. Paradoxně je to ale plné špinavosti a opravdovosti.

 VIDEO

K novému singlu vyšlo i nové video, které opět naplňuje má slova. Žádná teatrálnost, minimální příběh a hlavně civilní obraz zpěvačky. I když Gaga svoje sklony k exhibicionismu neskryje, tak se snaží ukázat někoho kým je a věřte tomu nebo ne, lidem se to stejně nelíbí. Videoklip je stejně syrový a podtrhuje sdělení o perfektních iluzích. Stále mám ale pocit, že to nějak nestačí. Nějaké velké promo k singlu nebo albu zatím neprobíhá, ale mám pocit, že tentokrát (oproti albu Artpop) je to záměrně. Gaga zašla do rádií, povídá si s fanoušky atp. Myslím, že už jí nebaví být tou perfektní iluzí pro všechny ostatní a myslím, že ani já už nečekám, že by dobývala hitparády, protože ona to prostě nepotřebuje. Chce dělat to, co jí připadá správné a my se o tom vlastně můžeme hádat, ale to je tak vše. Takže ano, pochybuju, že vydání klipu nějak pomůže v prodejnosti, ale jsem rád, že když Gaga vyjede na turné, tak jí možná konečně uvidím víc za pianem nebo s kytarou, než v podpatcích a šílených outfitech.

JOANNE

Joanne má být nové album, které je pojmenované po tetě Lady Gaga a také současně jejím prostředním jméně. Album by mělo být převážně analogové a upřímné. Gaga sama ho popsala jako nekoncepční nahrávku, která popisuje události z jejího života. Říká, že je na něm opravdová dcera své matky, sestra své sestry a kamarádka kamarádky. A já se na to těším. Jako vždy je tu možnost komerčního neúspěchu, špatné produkce nebo omezení ze strany labelu, ale ve skrytu duše doufám, že všichni okolo konečně nechají být tu blonďatou zpěvačku umělkyní a hlavně osobou (ne osobností), kterou je a kterou být chce. Snad bude konečně Lady Gaga Stefani Joanne a Joanne Lady Gaga. joanne

 Žijte Vesele!

Add comment

Security code
Refresh