nejnovější články:

Bloody Zero approved: Těžce mainstreamové okénko

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Nedávno jsem ve slabé chvilce klikl na playlist Deezeru, který mapuje nejnovější a „nejlepší“ mainstreamové kousky dnešního popu. Celý playlist jsem si poslechl a rozhodl jsem se vytáhnout top 10 songů, které jsou sice založené převážně na populárním luskání, tanečním beatu a synťácích, ale přesto je asi většina lidí občas potřebuje. Přišlo mi to docela vtipné, ačkoli je to trochu bizár…

#10: Imagine Dragons – Thudner

Kontroverzní skladba této formace, která předznamenává nové album. Některým fanouškům se nový zvuk kapely líbí, někteří vysoký autotune nemohou vystát.

 

#9: Kygo a Ellie Goulding – First Time

Klasický hit tohoto období se synťákem, který připomíná tropical, piano, luskání atp. Tuhle věc jsem do top 10 zařadil hlavně kvůli vokálům Ellie a docela vtipnému textu. Jinak je to klasický zástupce hlavního proudu.

#8: Mike Perry feat. Imani Williams – Body to Body

Podobný případ jako číslo 8, dobré vokály, ale navíc chytlavý a hezky vyřešený refrén/drop. Zbytek je celkem kolovrátek, ale celkové vyznění je pozitivní, song si dokážu představit jako letní hit.

#7: Cazzete feat. Jones – Handful of Gold

Handful of Gold je příjemná pianovka, který hraničí se songem, který je udělaný jako přes kopírák, občas ovšem nabízí momenty, které z ní dělají něco víc než jen průměrnou píseň.

#6: Heilee Steinfeld: Most Girls

Tady se dostáváme k písničce, která má i nějaké poslání o tom, že všichni nemusí být stejní. Toto poselství je oděno do tanečního kabátu, který je ovšem doplněn zajímavým projevem zpěvačky. Rozhodně něco, co není pod průměrem. Ale luskání si užijete i tady, nebojte.

#5: Two Friends feat. James Delaney: Emily

Emily je skladba, která rádiového posluchače chytne na první dobrou. Mimo piano a klasickou taneční strukturu se tu dočkáme super mužských vokálů, kytary a vlastně docela cool zvuku i textu.

 

#4: Lady Gaga – The Cure

Ačkoli i The Cure zapadá do tohoto playlistu více než výborně, přesto je na něm něco speciálního. Tou věcí je text a především vokály, které nejsou klasicky zprzněné autotunem (ačkoli je tam samozřejmě také). Výjimečný je i text, který není jen o sexu, ale převážně o lásce a všem dobrém.

#3: MØ – Nights with you

Tady už se dostáváme k výborným vokálům, které prostě ze všech vynikají naprosto bezesporu. Song má vcelku originální beat i výběr syntezátorů. Originalita se cení i ve vodách mainstreamu.

#2: Charlie Puth – Attention

Minimalistický rozjezd a opět originalita, kytary a nezaměnitelný vokální projev. Attention je výborným spojením všech složek zajímavější popovky. Tady to prostě funguje.

#1: Alle Farben – Little Hollywood

Malý Hollywood jsem si zamiloval od prvního poslechu. Je to strašně jednoduchá a lehká písnička, která spojuje text reflektující krásu a lehkost mládí, akustické nástroje, jednoduchý beat a prostě všechno co má letní song k pláži mít. Není to vůbec blbé, ale zároveň je to hezky jednoduché. 

Sám si nejsem jistý umístěním těchto songů, ale z těch nejnovějších mě oslovily asi nejvíc. Dále stojí za zmínku třeba Whippin od Kiiary nebo třeba Wild One od Lucky Rose. Přesto byla ne playlistu jedna věc, která se moc nepovedla. Tou je nový singl Katy Perry Bon Appétit. Ten působí jako divná plácanina různých synth zvuků, které se k sobě prostě nehodí. Od někoho alternativního by to bylo asi přijatelné, ale i tak je to dost nesourodý recept. Navíc v songu hostuje raper Migos, jehož přítomnost je naprosto zbytečná a nepochopitelná. Tak zase příště v B0 Approved.

 Bloody Zero - The Earth Without Art Is Just "Eh"

Add comment

Security code
Refresh