Bloody Zero

Top 10 zahraničních songů roku 2018

Je za námi další rok! To znamená jediné, přichází čas různých přehledů a žebříčků. Chápu, že je spousta lidí nenávidí, protože se s nimi vždycky roztrhne pytel. Já je mám ale rád. Proč? Protože mě inspirují k poslechu věcí, které jsem přehlédl. Protože si rád porovnám svůj vkus s ostatními. Protože když milujete hudbu, každý skvělý song je jako zrnko zlata v písku.

Než se podíváme na samotný žebříček, chtěl bych zmínit pár kousků, které u mě skončily těsně pod čarou. Sám jsem nejvíc poslouchal Back To You od Seleny Gomez. Nepovažuju ji sice za až tak výjimečnou, ale je rozhodně chytlavá a vůbec není špatná. Za zmínku také stojí spolupráce Silk City, Dua Lipy, Dipla a Marka Ronsona Electricity, která po dlouhý letech navazuje na houseovou hudbu devadesátých let a po dropu nasazuje vokální motiv. Vaší pozornosti by určitě neměla ani hravá 1999 od Charli XCX a Troye Sivana, country-popová Daning Kylie Minoque. V neposlední řadě si prostě musíte poslechnout comebackový singl Robyn Missing You. A teď už hurá na desáté místo:

10. Shawn Mendes – Lost In Japan

Pohodový klip a dobře zapamatovatelná melodie. To je letošní hit mladého lamače dívčích srdcí Shawna Mendese. Funky basová linka, hravý vokál a text, který v sobě má trochu osamělosti a trochu touhy vás prostě musí chytnout.

čtěte dál

Podkategorie