Bloody0Zero bloguje

Vlog 8 - Jeseníky

Tak, přátelé! Asi po měsíci jsem se dokopal k editaci vlogu z dovolené. Ať žijou Jeseníky! 

 The earth without art is just "eh"

Vlog 7 - Voda základ života

Tentokrát se vlog skládá převážně z podvodních záběrů z brněnského koupaliště Riviéra, kde jsem kamerku Niceboy 4K konečně pořádně otestoval pod vodou. Jinak se můžete podívat i na náš výlet na Staňkov, Červenou Lhotu a Festival Fantazie.

The earth without art is just "eh"

 

Vlog 6 - Trochu té pohodindy

Tentokrát se podíváme na další pomaturitní a skoro pozkouškovou pohodindu v podobě návštěvy zoo, lovení kešek a rodinném výletu :D 

The world without art is just "eh"

 

Vlog 5 a remake uměleckého díla

Po nějakém čase jsem vytvořil vlog z nasbíraného materiálu. Těšit se můžete na záběry z Animefestu, nebo na různá zvířátka. 

 Druhým videm je můj školní projekt do AV semináře. Minule jsem do tohoto předmětu vytvářel interaktivní film Kabelka. Tentokrát jsem si zvolil poněkud jednodušší provedení a Remakoval jsem performance Chrise Burdena - SHOOT. Zde je úryvek z mojí anotace k remaku: 

Proč je Instagram lepší než Facebook?

Hned na začátku si ujasněme, že tenhle článek nevypovídá o nějaké konkurenční bitvě, protože Facebook již nějaký ten pátek Instagram vlastní. Přesto, že se za poslední dobu Instagram dost změnil, pořád z velké části nemění svůj původní koncept. Díky bohu. Pojďme se tedy podívat na to, co je na tomto projektu tak výjimečného.

Remediace jako základ hipsterství

Instagram je aplikace Kevina Systroma a Mikea Kriegera, která vznikla na základech projektu Burbn. Základem úspěchu je pevně daný koncept, který stojí na remediaci instantní fotografie, tedy polaroidu. Stejně jako polaroidová fotografie, Instagram předkládá svým uživatelům pevný poměr čtverce. Ten se tou dobou nikde nepoužíval a stál prakticky na prahu zániku. Toto jednoduché omezení přineslo jistou exkluzivitu. Fotografie, kterou chtěl uživatel v aplikaci zveřejnit musela často vniknout přímo pro ní, protože do čtvercového formátu se prostě nevešlo všechno, co bylo pořízeno na fotografii standardního formátu (toto omezení bylo samozřejmě s pozdější verzí zrušeno, protože se zmasověním aplikace začali uživatelé zveřejňovat fotografie s rámečky). Čtvercový formát zajišťoval jistou kvalitu, protože než byla fotka pořízena, musel se nad ní někdo alespoň trochu zamyslet. Druhou garancí kvality byla skutečnost, že aplikace nejprve oslovila komunitu hipsterů. Před tím, než se toto označení stalo popkulturním heslem, tvořila hipsterská subkultura vcelku kvalitní obsah, a to se projevilo na budoucnosti aplikace. Také jí prospělo to, že celé dva roky fungovala pouze na platformě iOS a ještě déle neexistovala její PC verze. I když iOS je rozšířeným operačním systémem, není tak masová, jako konkurenční Android. I to pomohlo aplikaci nastavit vysokou laťku pro svůj obsah, ačkoli díky hipsterům se rozjel trend focení kávy, jídla atp. To už je dnes trochu klišé, ale i to je nedílnou součástí Instagramu.