Princezna musí zemřít!!!

V neděli 5. října jsem navštívil koncert Lady Gaga o kterém ještě možná napíšu nějaký hodnotící článek zvlášť. Mimo zážitek ze show jsem si odnesl ovšem ještě pár dalších poznatků, jako např. to, že české publikum je bídné publikum a nebo to, že když princezna spěje k vrcholu, tak taky musí zemřít!

Aneb Lady Gaga je výborná zpěvačka, textařka, skladatelka atp. ovšem její touha dělat něco nového zkrátka zabíjí komerční úspěch. Začátkem stagnace bylo vydání alba ARTPOP, které bylo sice po hudební stránce velice dobré a propracované, ovšem po stránce komerční špatné. A bohužel si za to může Gaga sama. Jindy propracovaný marketing byl tentokrát tolik odfláklý, že se až nestačím divit, zmatek v singlech a klipech byl opravdu značný a my, co jsme brečeli, že po Marry The Night už nepříjde další singl z Born This Way, a že singlů bylo zoufale málo, teď omdléváme při pohledu na počet singlů z tak nadějného alba, jako je ARTPOP. Gaga něco podcenila, bohužel v době, kdy si to nemohla dovolit. Pravda, asi neprocházela nejlepším obdobím, díky zraněním a problémům se zavislostí, ale sakra, tohle se nedělá.

 

 

Jak to souvidí s koncertem? Asi tak, že O2 arena nebyla tak úplně vypodaná. Nebyla poloprázdná, jak všichni tvrdí a v některých místech bylo opravdu těsno, ale je prostě vidět, že Gaga netáhne tak, jako dřív. Mimo pár výtek, které ke koncertu mám, jsem ale nějak z Mother Monster cítil, že není úplně jasné, kam bude směřovat její kariéra dál a po koncertě mám dojem, že je na místě otázka: Má vůbec smysl vydávat další popové album? Možná ne, možná je ta holka z toho všecho vyčerpaná. Dost jí slušel cover od Let Zeppelin, takže příště bude rock? No, nezlobil bych se! Další věcí je, že konstýmy a převleky už prostě tolik netáhnou. Já bych byl plně uspokojen, kdyby Gaga přišla v civilu (asi v takovém, jakém hopsala kolem Lady Starligt), sedla k piánu a s pár kytarysty, či podobným obsazením odzpívala své songy akusticky, vynikne její hlas, který se krásně poslouchá a je zajímavý. RAVE? Ne! Publikum se dle mého názoru bavilo jen proto, že Gaga sem tam zakřičela hands up a když jsem skákal jako magor, všichni na mě koukali, jako že co blbnu, když mám kolem sebe lidi... Ideální zakončení takového akustického koncertu by bylo převlečení do barevného "anime" kostýmku, zazpívání electropopové Swine a následné pozvracení publika. To je podle mě styl, který Gaga zastupuje.

Co chtějí lidi? Lidé chtějí úpadek. Zaplatili si za to, že Gagu vynesli do výšin popového nebe a tak si za svoje penny chcou taky kopnout. A tak to je se vším, obzvlášť u nás v ČR. Jediným možným marketingovým krokem do budoucna je pád hvězdy, které potřebuje své fanoušky a ti potřebují jí jako svého padlého anděla. I z vystupování Gaga mám dojem, že si není jistá, kam dál a že jí vlastně baví swingovat s Tony Benettem, než dělat megalomanskou show, která navíc Gagovskou megalomanci (například BTWball hradu) trochu postrádala. Co dál? Ať Gaga vydá rockovou baladu Princess Die s šokujícím klipem o mrtvé blondýně trpící ze závislosti a strachu o své postavení. Je to tak vždycky, Marylin Monroe, Kurt Cobain, Briney Spierce a spousta dalších.

Žij a nech žít, tvoř a nekoukej na hatery a radši shoř, než vyhasni ;)
Žijte Vesele!

Add comment

Security code
Refresh