The world is getting better

I když je tenhle svět prohnilé místo, někdy mám pocit, že se blýská na lepší časy. Obzvlášť co se týče tolerance. V naší třídě je oblíbeným tématem pro vtípky například to, že je někdo tzv. „přihřátej“, i když všichni víme, že není. Je to prostě jakýsi folklor. Na začátku roku k nám přijel na výměnný pobyt student z Indonésie a po nějaké době se začalo šuškat, že je na kluky. To mu samozřejmě neuniklo a tak se jednou postavil před celou třídu a takovým krátkým proslovem přiznal, že gay je. V tu chvíli jsem se docela dost bál, jak bude třída reagovat a věřte tomu nebo ne, všichni se zasmál jeho vtípky na konec „I won’t jump on your dick from the drak or something“ a zatleskali mu. V tu chvíli jsem byl opravdu rád. A nejlepší je, že se opravdu nic nezměnilo. Všichni se s ním stále stejně baví, mají ho rádi a dokonce oceňují jeho odvahu nám to takhle říct. Thumbs up.

Další taková moje obava přišla dnes ráno, když jsem šel mezi spolužáky s novým/prvním tetováním. Znáte to, prostě nevíte, co přesně máte čekat. Seděli jsme na témže místě jako každé ráno a ještě se učili do matiky, když Filip prohlásil: ho, Filip má tetování a kupodivu nepřišla žádná špatná odezva, jako lidi jo chtěli ukázat, ptali se, jestli to bolelo, kdo mi ho dělal a tak, ale pak to naštěstí ustalo, Během dne se ještě sem tam někdo na něco zeptal, nebo ho pochválil, ale zatím jsem neslyšel žádnou negativní reakci.

Možná vám to přijde jako hovadina, ale myslím, že jsou to klíčové detaily pro myšlení lidí. Jsem teď opravdu rád za to, v jaké třídě jsem. I když se někdy trochu pořádáme, myslím, že jsme fajn kolektiv. Díky takovým lidem můžeme myslet pozitivně a věřit v lepší zítřky. A s tímhle (trochu klišoidním) závěrem se s vámi dneska rozloučím.

 

Žijte Vesele!

Add comment

Security code
Refresh