Vlog 5 a remake uměleckého díla

Po nějakém čase jsem vytvořil vlog z nasbíraného materiálu. Těšit se můžete na záběry z Animefestu, nebo na různá zvířátka. 

 Druhým videm je můj školní projekt do AV semináře. Minule jsem do tohoto předmětu vytvářel interaktivní film Kabelka. Tentokrát jsem si zvolil poněkud jednodušší provedení a Remakoval jsem performance Chrise Burdena - SHOOT. Zde je úryvek z mojí anotace k remaku: 

 

"Mým cílem bylo poukázat na zajímavý vývoj tohoto díla. Původní koncept performance mi přišel výjimečný právě tím, že se živý člověk nechá střelit a způsobí si tím bolest. Překračuje hranice, zakouší něco nového. Jde o konfrontaci stroje a člověka. Remake skupiny 0100101110101101 na mě naopak působí jako něco, co postrádá všechny tyto náležitosti. Performance se odehrává v jakémsi kyberprostoru a náš soucit je tak zcela nulový. Sledujeme pouze dvě blíže neurčené virtuální postavy, kdy jedna ublíží té druhé. Svým dílem jsem si tedy dal za cíl poukázat na rozdíl mezi těmito dvěma provedeními. 

Do svého remaku jsem obsadil lego mini figurky. Učinil jsem tak kvůli tomu, že mají minimální pohyblivost, nemohou měnit výrazy obličeje atp. Tím jsem se snažil vytvořit absurdní situaci, kdy jsem ještě znásobil pocit z videohry. Lego mini figurky ještě méně připomínají člověka a soucítíme s nimi ještě méně. Tím právě odkazuji k původnímu rozdílu mezi dvěma díly."

 

Užívejte letních dnů ;) 

The Earth Without Art Is Just "Eh"

Add comment

Security code
Refresh