Valentis bloguje

Co dělám, když to vypadá, že nic nedělám? Neflákám se!

Co dělá Vít Valenta, když se zdá, že nic nedělá? Třeba se mnou točí klip! Taky stříhá videa, nebo fotí. Pokud vás zajímá, kde a jak jsme točili klip, nebo jak vypadá proces střihače, rozhodně na video mrkněte. 

text: Bloody Zero

Pronásledují ho reklamy

Tentokrát to není úplně blog o tom, co jsem dělal. Je to spíš o tom, co se děje ve mě, když se koukám na TV nebo na YT a naskočí reklama.

Krátký vlog v květnu

Po trošku náročnějších týdnech jsem dal dohromady pár záběrů, které jsem byl schopen ukořistit, a krátký vlog je na světě. Člověk ne vždy přes únavu z práce je schopen doma něco tvořit. Začínám trochu chápat ty televizní vegetační individua, že po práci nic jiného nedělají. No já jsem ani moc koukat nemohl, ještě jsem se staral o pejska.

Tak jsem vám dal přičichnout ke své tlející mrtvolce a snad v dalším týdnu bude nějaké zajímavější videjko. Nápady jsou, jen se k tomu dokopat. Rád bych si dovolil tvrdit, že pokud mi nápady a inspirace vydrží a přehoupnu se od zaměstnaného na svobodně a samostatně vydělávajícího umělce, budou videjka ještě lepší.

LEGO World of Warcraft Death Knight

Animování mě baví. Škoda, že mě to neživí, škoda, že to trvá tak brutálně dlouho. Ale pobavím se u vymýšlení možná víc než divák u finálního videa.. Kdyby jste věděli, co jsem všechno odfiltroval. Nechuťárny, sexuální narážky atp. Snažím se to udržet "vhodné pro děti".

Lego Paladin

Posbíral jsem palice kladiva a sekery, jezdce na koních a imperiální gardu ze Star Wars. Postavil jsem si náměstíčko a nacpal jsem tam hromadu dalších panáčků. Král mečem pasuje jednoho z gardy na rytíře. Tak jsem si řekl, že to musí být borec a dal jsem mu do ruky to nejhezčí kladivo.

Zrodil se první záběr. Dál už se rozvíjelo úplně samo.

V podstatě nejdéle na tomto videu trvalo postavit to náměstíčko a vymyslet, co jak půjde ve videu za sebou. Mezi tím jsem postavil kladivo, které se skvěle hodí pro šamana. Takže ho použiji v dalším videu.

Tip pro lidi, co chtějí zkusit něco podobného: 
Neboj se zesílit svůj nahraný zvuk z mikrofonu, dokud neblikají ve střižně červený "čtverečky" tak můžeš zesilovat :D Protože youtube zatím nemá možnost zesílit nebo normalizovat zvuk u videa, tak to musíte udělat sami ještě před uploadem. Slovo je pak čitelnější a zeslabit to jde vždycky. Jenom bacha na ten červenej čtvereček, pak by byl zvuk zkreslený.

Další články...

  1. LEGO minifigurky 2016