Co nás ve škole nenaučí...

Dneska je důležité ve škole naučit se jednu věc. A to každý sám individuálně.
Naučit se přežít v té sociálně spletité džungli, plné šikany, strachu, zesměšňování, nedorozumění a neochoty.
Otevřít hubu, když je potřeba se spřávným argumentem. A držet hubu a nechat je vykecat se. Občas někomu říct ať drží hubu. Umět pomoc těm, na kterých je vidět, že to potřebují, umět se někoho zastat, zastat se sám sebe, umět si udělat srandu ze sebe, nebrat si osobně zesměšňování, umět lidi dokopat k aktivitě, umět sebe dokopat k aktivitě, umět poslouchat hned napoprvé, aby následné studium nebylo tak bolestivé.
Naučit se respektovat učitele i všechny kolem, umět si domluvit individuální přístup. ANO JDE TO! Nemůžeš počítat u tabule, když na tebe matikář pořád mluví? Řekni mu to. Nepomůže-li to, řekni mu to znova! Starší pomaleji chápou..
No a pak jsou tedy ty mezilidské vztahy, u kterých žasnu, že i dospělí tápou. Tak jako, že 30 letý chlap pořád netuší, že holky mají chlapy rozškatulkované na kamarády a ty, kteří se jim líbí a jak jsi jednou kamarád, už je skoro nemožné se z toho dostat.
Kdyby jen tohle, tak by byl život o dost jednoduší.
Pak tu máme další věc.
Chlapi, když zvete holku na rande, a nejste si jistí, že to dívka tak bude brát, jakože/nebo třeba zvete "kámošku", řekni že jdete na rande. Protože ono se z toho může nakonec vyklubat docela pěkný klišé, kdy dívka chce rychle domů, protože, on se vyfiknul a chtěl pusu a ona to přirovná k tomu, jako by šla do kina s kámoškou.
A je toho mnohem víc.
Je spousta literetury na toto téma, bylo by docela dobré nějakou mít po ruce, aby když někdo začne skuhrat, že mu něco nevychází, tak mu jí vrazit do ruky a říct, tohle je teď tvoje bible, uctívej jí, protože ti změní pohled život.
True story...
May the Force be with you.

Add comment

Security code
Refresh