Festival Fantazie léto 2012

Festival fantazie jsem navštívil tento rok zase jen na dva dny. Asi jsem opravdu zhýčkaná slečinka, protože hlavní dojem byl, že je všude příšerně vydýchaný vzduch.

Program na druhou stranu byl jako vždy kvalitní... čtěte dál a nebojte se komentovat

Jak se dělá webcomics: Tomáš Volný a jeho parta vyprávěla historii, jak se dali dohromady a čím vším si prošli, než se jejich stránky zformovaly do toho, co můžete vidět dnes. Není to úplně moje gusto, ale některé jsou opravu vtipné :-) generalinterestcomic.com

Přednáška, kterou by jste neměli vidět: Fejsík a Nord mají opravdu dobré přednášky, vtipně komentují a hlavně všechno znají skoro až dokonale a promítanou prezentaci mají opravu jen jako osnovu. Prezentace byla interaktivní, takže si posluchači mohli demokraticky rozhodnout, kterým směrem se přenáška bude ubírat, jestli vážnějším směrem, nebo perverzním. Jejich stránky www.ojaponsku.cz

Zrušené seriály: Makhiel je takový zvláštní týpek, který, řekl bych, měl předem připraveno, co by na přednášce mohl říci, ale prezentace obsahovala vždy název seriálu a dva řádky s datumem vydání početem sezon a co za produkční společnost to vyplodila/zrušila a jeho komentář byl buď to byl skvělej seriál, nebo to bylo takový divný. Celkově to byla taková nudná hodinka.

Usagi Yojimbo: Markéta Pytlíková je docela pěkná ženská zapálená pro věc, měla přednášku pěkně připravenou, možná trochu zvláštním způsobem, ale velice dobře stravitelnou :D přednáška je o komiksu s králíčkem samurajem, opravdu kvalitní komiks :-)

Sexuální symboly v pohádkách: Jana Mičkálová a její společnice představila historicky i současně, ze sociálního hlediska a místy absurně, ale zábavně, jak se pohádky měnily a co přestavovaly různé artefakty v pohádkách penis nebo menstruaci, např. v Šípkové Růžence jak se píchla o trn :-) A také to, jak kritici žalovali Disneyho a jiné tvůrce za skryté nápisy nebo penisy, i když jen na zlomek vteřiny a ještě né uplně v záběrech viditelné.

Byli jsme na dvou filmech. Sněhurka a lovec a Muži v černém III. Muži v černém si svůj 150 milionový (nebo kolik) výdělek opravdu zaslouží, je to vtipné, nabušené super scénami a prostě nářez :D Sněhurka a lovec je dobrá taková temnější pohádka. Atmosféru kazil smějící se sál v takových těch absurdních pohádkových situacích, film mě nejednou překvapil a překousnul jsem i Kristen Steward v roli sněhurky. Krásná a pěkně prohnilá královna Charlize Theron byla opravdu úžasná.

Video s komentářem hned po některých událostech dáme dohromady za nějakej čas, potřebujem se na to sejít a vyměnit si data :D

Add comment

Security code
Refresh