Top 10 songů roku 2017

Rok se s rokem sešel, a proto jsem si pro vás připravil deset písní, které mi z minulého roku utkvěly v hlavě. Můj postup při výběru byl následující: vybíral jsem převážně z mainstreamových kusů, které ovšem nemusely být singlem + jsem se snažil vybrat každý song kvůli nějakému zajímavému přístupu. Je velká spousta písní, které se sem nedostaly a zasloužily by si alespoň zmínku. Dua Lipa měla mnoho parádních singlů, a i když je její album výborným popem, nakonec jsem do výběru žádný z nich neobhájil. Album Lany Del Rey také překvapilo, ale stále jede ve svých pořádcích. Potěšilo, ale nevystřelilo tak vysoko, i když Lust For Life je parádní skladba. Dále si čestné uznání zaslouží třeba Hard Times od Paramore, Malibu od Miley Cyrus, prakticky cokoli od její sestry Noah, Pretty Girl od Maggie Lindemann nebo Selfish Love od Jassie Ware. Ale teď už se vrhněme na deset nejlepších: 

10. Imagine Dragons – Thunder

Thunder je výjimečná hlavně v tom, že ve stylu Imagine Dragons znamená velkou otočku v jejich dosavadním zvuku. Celkově na ní lze ocenit dobrou práci s výrazným auto-tunem a spojení rapů a melodií. Thunder má prostě zvuk, který si z roku 2017 budeme určitě pamatovat

 

9. Kesha – Praying

Praying byla v popu letošního roku velmi výrazná. Představuje odvahu nejen v tom, že s ní Kesha uvedla svojí novou desku, kterou vydala po letech soudních tahanic, ale také v textu a na Keshu až nezvykle silném vokálu. Své místo v top deseti si svou dospělostí a upřímností Praying určitě zaslouží.

8. Pink feat Eminem– Revenge

Tenhle kousek prý Pink napsala proto, aby konečně získala Grammy za rap. A budeme-li upřímní, tuhle sošku jí píseň nejspíš nevykouzlí. Všem ostatním ale může vykouzlit úsměv na tváři. Revenge se do top 10 probíjí právě kvůli vtipnosti, řezavému textu a taky kvůli Eminemovi, protože mu to v ní rapuje opravdu parádně. 

7. Ed Sheeran – Eraser

Někomu se rap Eda Sheerana příčí, někdo si myslí, že Shape Of You, která ve skutečnosti dojíždí na marimbové vlně popularity je skvostem roku. Eraser je výjimečný snad vším: rapem, textem, úctou, a hlavně podle mého soudu nejlépe otvírá mainstreamové album. Je to za mě tedy takový „otvírák roku“.

6. Zedd, Alessia Cara – Stay

Zedd si díky téhle pecce vysloužil pozici umělce, s kterým chtějí všichni spolupracovat. Stay oceňuji za výjimečnou práci s elektronikou a také za spojení s Alessiou, která se své role zhostila neobyčejně dobře. 

5. DEVOTED – Santa Fe feat. Billionaire

V polovině seznamu dělám malý krok vedle. Santa Fe není nejznámější skladbou, zato hraje na mainstreamovou notu a neobyčejně spojuje experimentální zvuky s líbivou melodií a beatem. Trochu otravný zvuk si rychle zamilujete, posuďte sami. 

4. – Selena Gomez – Bad Liar

Z ničeho nic se mezi nejúspěšnější umělkyně vrátila Selena Gomez s výjimečnou skladbou. Ocenit bychom ji mohli už kvůli vokálnímu projevu, ale ještě zajímavější je celé její minimalistické pojetí, které ovšem podtrhuje to, jak song nakonec vyznívá. Za to patří Seleně palec nahoru a také bramborová medaile.

3. Kendrick Lamar – HUMBLE

Dlouho jsem přemýšlel, jestli neumístit HUMBLE na stříbrnou pozici. Kvůli osobním preferencím nakonec skončila na trojce. Nejsem člověk, který by nějak holdoval rapu, ale HUMBLE je skvostem letošního roku. Textově, náladou, rapem, projevem, aranží. Myslím, že si tuhle příčku za rap zaslouží.

2. Sam Smith – Too Good At Goodbyes

Tady se jednoznačně jedná o nejlepší hlasový projev roku. Nejen, že píseň působí naprosto upřímně, ale Smithovo rozpětí a upřímný projev je dnes už fenomenální. Netřeba dalšího vysvětlování, tento kousek se obhájí sám.

1. Lorde – Perfect Places

 Všem, co tuto stránku občas navštíví, bylo asi jasné, že Lorde na mě letos opravdu zapůsobila. Perfect Places v sobě obsahuje geniálnost projevu, který je upřímný a zároveň silný. Píseň přechází od jednoduchého, ale výrazného beatu po majestátní refrén, který vás snad musí zvednout ze židle. Když se Lorde nakonec vrátí pouze k pianu, jsou její slova ještě upřímnější a na posluchače doléhají: All the nights spent off our faces/Trying to find these perfect places/What the fuck are perfect places anyway? 

 A jaké písničky se v uplynulém roce líbily vám? Souhlasíte, nebo máte jiné favority? Podělte se s námi v komentářích.

Comments  

0 #1 Ferne 2018-07-30 10:25
Hello. I see that you don't update your website too often. I
know that writing articles is boring and time consuming.
But did you know that there is a tool that allows you to create
new posts using existing content (from article directorie s or other pages from your niche)?
And it does it very well. The new articles are unique and pass the copyscape test.
You should try miftolo's tools

my web blog; KatharinaJ uicy: _s://Ginge rSee.wix._

Add comment

Security code
Refresh