Valentis o technice

Jak nastavit Canon EOS pro co nejlepší JPEG

Na základě svého punkového videa v anglickém znění na youtube bych rád českým hobby fotografům poradil, jak nastavit Canon zrcadlovku nebo bezzrcadlovku, aby produkovala co nejlepší výstup ve formátu jpeg. Přijde mi, že Canon svůj Jpeg má hodně tolerantní pro úpravy a u jiných výrobců bych fotil do rawu pravděpodobně pořád, ale s 80D a s M6 mi většinou na rychlou úpravu stačí JPEG.

Napřed ve zkratce a pak vysvětlení...

Feiyu Tech gimbaly

Dostalo se mi báječné příležitosti vyzkoušet si techniku celkové v hodnotě kolem 40 tisíc korun. Jednalo se o 3osé stabilizátory pro mobilní telefon, akční kamery a fotoaparáty a kamery. Na oplátku k tomu jsem napsal ke každému svoje dojmy do recenzí, které můžete najít na těchto odkazech:

Pokud vás video technika nezajímá, nemusíš číst dál, babi, pochopím to, není to povinné :D

Testování techniky

Jak název článku napovídá a vy, co sledujete můj Youtube kanál, už dobře víte, že jsem se dal na recenzování fototechniky. Pro mého zaměstnavatele jsem už udělal 3 recenze z toho na jeden objektiv jsem udělal i youtube video. Z prozíravosti, aby video přispělo nejvíce lidem, udělal jsem ho v angličtině a má české titulky. :-)

Electronica 2012

Byl jsem minulý týden na výletě v Mnichově. Jsem nesmírně rád, že mě cesta nic nestála. Byl to opravdu zajímavý zážitek. Jen ty, co v Německu vymýšlí dopravní značení bych nakopal da zadnic.

Byl jsem s firmou Almeto na jejich stánku, párkrát jsem se prošel, občas s někým prohodil slovo anglicky, nebo hodně špatně německy :-) Měl jsem původně trochu jinou představu jak to bude probíhat, ale aspoň se utvrzuji, že jako režisér prostě musím mít představu úplně jasnou a držet se jí. Nakonec bych řekl, že to ničemu nevadilo, protože takhle to není ani dlouhé a ani trapné :D a myslím si, že je to tentokrát hodně povedené. :-)

Beru jakýkoliv komentář, ať už na youtube nebo tady, rád si přečtu názor, co by mohlo být lepší, ostatně tak jako u jiných videí.

Valentis

Editováno 25.11.2012: novější verze, kvůli logu na konci