Novinky

Prostě bordel.

Bloody0 intro: Tohle je poprvé, co sem dávám článek někoho jiného. Pro představu kdo autorka je, sem dávám odkaz na její blog. Jinak je to mladá klavírní virtuózka, která ráda sleduje anime, čte a jak pochopíte z článku, tak se i ráda zabývá různými novými a zajímavými věcmi... Tenhle článek je tady proto, protože mně osobně hodně zaujal a budu rád když si ho přečte více lidí a každý, kdo bude mít tu potřebu se k němu i vyjádří buď tady nebo pod originální verzí, kde už je slušná řádka komentářů. Pokud byste i vy chtěli mít článek na našem webu, tak nás neváhejte kontaktovat na facebooku nebo na mém e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (po přečtení zvážíme publikování).

- V chemické kosmetice/šamponech/mýdlech jsou obsaženy látky, které se nám zažírají do těla a mi je pak odstraňujeme v podobě nádorových onemocnění, miminka je pijí v mateřském mléku, a vůbec z nich máme různé alergie a neduhy, na které potom bereme akorát další farmaceutické kejdy.

- Výrobek slibující čistě přírodní zážitek obsahuje syntetická barviva a syntetické vůně.

 

- Super kvalitní ajurvédské bylinné mýdlo nebo šampon stojí taky třeba tři stovky. A stejně mi nikdo nezaručí, že v tom šamponu je jen to, co píšou na obalu, je to fair-trade a kvůli pěstování bylinek netrpí ekosystém. ( i když zrovna ty bylinky rozhodně náročné nejsou, a když není ekosystém už zničený, tak rostou kde můžou.)

- Přitom za permanentí "kvalitní" barvu na vlasy (která sice barví ale zároveň i ničí vlasy

- pomaličku a dlouhodobě - a může to být jakákoliv suprózní značka, vím o čem mluvím), zaplatím čtyři kila, a za jemnou barvící hennu/ingido/jiné barvící bylinky dám za pixlu, která vystačí na tři barvení a ještě těm vlasům opravdu pomáhá, jen sto pade.

- Silikony v šamponech jsou fakt kejdy. Přečtěte si o nich nějakou studii nebo tři.

- Bylinkový mýdlo, nebo i šampon či vlasový přeliv a jakoukoliv kosmetiku si můžu bez problémů a poměrně levně vyrobit i doma.

- Potraviny jako maso, mléko a vajíčka pocházejí především z nemocných zvířat vyživovaných antibiotiky a steroidy, bez možnosti správného vývoje a navíc s genetickými úpravami, aby "měli více masa, dávali více mléka a snášeli víc vajec". A přitom stále žijeme v přesvědčení, že se bez ani jednoho neobejdeme a naopak je pro nás velice prospěšné jíst to každý den.

- Geneticky modifikovaná sója je taktéž "strava" pro dobytek, jakož i modifikovaná kukuřice atd. V potravinách pro "ta lepší zvířata" - pro lidi - by takovéto modifikace neměly být, obvzlášť u bio výrobků. Bez domácí laborky si to ale sotva zjistím, že.

- Kilo hovězího spotřebuje 500 litrů vody za měsíc, kilo rostlinné stravy 50. (tady se můžu mýlit v přesném poměru a časovém úseku, ale přibližně to tak opravdu je.) Z toho plyne, že kdyby spotřeba masa klesla, mohou se přestat kácet lesy a pralesy za účelem pastvin nebo pěstování JÍDLA PRO DOBYTEK, když už nic jiného.

- Když chce člověk žrát zeleninu a ovoce celoročně, tak si musí uvědomit, že to postě bio a prospěšné světu tak úplně nebude. (doufám, že nemusím vysvětlovat proč.)

- Klasickému Čechovi je tohle všechno napsané úplně jedno, poněvadž prskat a nadávat umí sám, sedět na prdeli a cpát se párkama je zvyklej, nic mu to přeci nedělá tak proč by to měl měnit, a stejně si koupí všechno to, co je "v akci, za super cenu, 2+1 zdarma" a hlavně "nejvýhodnější cena za nejlepší kvalitu". Pak přijedete do Itálie a jako moje maminka se budete divit - pane jo, tady má nejhorší šunky 97% masa!!

- Btw, já opravdu zjistila, že maso potřebuju jen minimálně, po vyloučení mléka se mi zlepšila pleť, v rostlinné stravě je spousta skvělých chutí, které jsem vůbec neznala, a pokud nikdy nezapomenu se občas smát, hrát si, trochu pracovat, odpočívat, zpívat a tancovat, tak mi bude hej. Napořád. Na nějaký statistiky a sociální systémy kašlu.

- A ještě něco: V dnešní době mají největší moc peníze. (Taky proto je v tom výše zmiňovaném takový bordel. Konopí je zakázaná kytka, protože konkuruje ropě. Léky jsou zdravé, půjčky a hypotéky jsou normální a banka na ně speciálně tiskne peníze, protože žádné nemá, a klesá tak hodnota peněz. Od minulého století nemusel být spálen jediný litr ropy. A tak dál.) Takže pracujeme. Zapomínáme chodit do lesa, bavit se a tancovat. Držet se s někým za ruku. Pořád pracujeme a vyděláváme. A protože nemám čas na zmiňované činnosti, kupujeme si věci, abychom vyplnili to prázdno v nás. A to narůstá. Takže pracujeme čím dál víc abychom si mohli kupovat víc a dražší věci, o které pak zase můžeme přijít. A učíme děti, aby to dělaly stejně.

Co jsme to za svět?

aneb Pandí dojmy za uplynulé dva týdny.

(S)mějte se, lidi..

Add comment

Security code
Refresh