nejnovější články:

Hobit: Neočekávaná cesta

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

V pátek jsem byl s přítelkyní na novém filmu Petera Jacksona Hobit: Neočekávaná cesta. Bylo to v původním znění, jinak bych na to snad nešel. :D Zmiňuji v článku spoustu věcí z filmu, takže pokud jste to ještě neviděli a nechcete se dozvědět nějaké detaily, tak nečtěte dál :D

První, co mě napadlo, když jsem byl nucen koukat na nekvalitně natočené reklamy v nízkém rozlišení na plátně o rozloze 50 čtverečních metrů, bylo, že když kino má hodně peněz z reklam, proč nemají lístky pouze za symbolickou cenu nebo úplně zadarmo. Navíc, kdyby bylo dobrovolné vstupné a až po promítání, tak bych jim plnou cenu tentokrát asi nezaplatil. I když to byl Hobit.

Druhé, co bylo do očí bijící, bylo, že Thorin Pavéza, mi nechutně připomínal Aragorna. Překousl jsem, že nadpoloviční většina trpaslíků neměla pořádný trpasličí fousy, ale Thorinovi je měli dát.

Třetí věc, co jsem opravdu nechápal, byla, že tam byl jakýsi záporňák, u kterého jsem očekával, že bude pouze v této epizodě. Ale nezabili ho. Škoda, bude otravovat dál. I tak si myslím, že tam nemusel být.

Čtvrtá věc, což oceňuji, byla nějaké info z knih o mytologii středozemě. Byl jsem rád, že zmínili ostatní kouzelníky, jako Radegasta Hnědého, ale trochu mě naštvali, že ho tam dali. A hlavně, že je to takovej pablb s podělanou hlavou. Plus jsem byl rád, že tam byl Saruman a snažil se mlžit a Galadriel ve vší své podivné temné kráse.

Pátá nestoudnost, příliž absurdních situací, při kterých by bylo opravdu hodně ztrát, počínaje soubojem titánů v horách a konče houpačkama a pády v podzemí. To chtělo trochu pročistit.

Šestá věc navíc, při vyřešení krize, s tím, že víme, že pro ně Gandalf zavolal na pomoc orly, najednou se tam musí ještě odehrát spousta věcí. Padá strom, na který se všichni dostali. Thorinovi přeskočilo a utíkal zabít záporňáka, což by mi nevadilo, kdyby ho zabil! Ale ne, bylo linčování Thorina. Bilbo se vrhá do boje, což by mi nevadilo, kdyby třeba vzal ze země Thorinův meč a dělal s tím machry na ty skřety. Ale ne, dělal machry pouze se Žihadlem. Pak se teprve vrhnou do boje ostatní trpaslíci a přiletí orli a záhadně se podaří orlovi sebrat Thorina ze země i s mečem, který byl dobrý metr od něj. OMG! Když už, tak ho tam měl sebrat Bilbo, potom odnesli Thorina.

Sedmá věc. Klišé uzavírající film. On mu tam nadává a pak otočí, že se před tím mýlil. To mě tam fakt nesedělo a nasralo mě to. Myslím, že měl Thorin Bilbovi poděkovat, pak mu říct, že se mýlil a že kdyby ho neměli sebou, tak že by byli v háji. On by byl v háji. A tam by si od něj vzal meč, který mu Bilbo opatroval, když on byl Knocked Out.

Jinak vnitřek Osamělé hory je opravdu skvělej a pompézní. Příběh s trpaslíky na začátku se mi líbil. To s Frodem tam být vůbec nemuselo, ale to jsem překousl. Vizuálně se mi to opravdu líbilo, jen některý 3D postavy vypadali uměle, ale Glum to pěkně vyvážil, toho jsem jim žral. Krásnej šílenec! :-)

Jsem tak 60:40 líbí:nelíbí s tím, že kdyby to bylo víc pohádkovější, a Thorin by nebyl takovej bručoun, tak bych překousl i ty absurdní situace a kraviny se skřety.

Valentis

Comments  

0 #1 Panda 2012-12-15 18:30
škoda, škoda... mě se to i tak fakt líbilo :)

Add comment

Security code
Refresh